- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyAktivisté kritizují Řecko za potlačování migrantů během protestu na Lesbosu

Aktivisté kritizují Řecko za potlačování migrantů během protestu na Lesbosu

Organizace na ochranu lidských práv se sešly na řeckém na ostrově Lesbos, aby protestovaly v reakci na obvinění, že pobřežní stráž země a agentura EU pro ochranu hranic tlačí zpět migranty, kteří se snaží dostat do Evropy.

Migranti sedí na lodi pobřežní stráže v přístavu Mytilene v severovýchodní části řeckého ostrova Lesbos ve středu 22. června 2022.

„Odtlačování zabíjí lidi“ a „Spalte hranice“ byly některé z hesel na transparentech, které demonstranti vyvěsili.

Řecký ministr lodní dopravy Giannis Plakiotakis v pátek řekl, že se všechny stížnosti na mačkání řeckými silami ukázaly jako pravdivé. Podle mezinárodního práva jsou zásahy nelegální.

Skupiny poskytující pomoc však už léta obviňují řecké úředníky, že lidi tlačí zpět do Turecka. Řecko však tvrdí, že jednoduše chrání své vlastní hranice, které jsou zároveň vnějšími hranicemi Evropské unie.

Refugees and immigrants looking for a new life. Column of migrants near the state borders. Fence and barbed wire. Surveillance, supervised. Abandon their lands for a better future. 3d render. Silhouette

„Prioritou je ochrana životů v souladu s mezinárodními normami, podle mezinárodního práva,“ řekl v pátek Plakiotakis. Upozornil také, že desítky lodí v uplynulých letech zachránily ve Středozemním moři v posledním období tisíce lidí.

Řecko také obvinilo Turecko, že umožňuje lidem, aby směřovaly z Řecka do EU. Evropská unie považuje Turecko za bezpečnou zemi na základě dohody z roku 2016, přičemž Ankara přijímá od bloku peníze výměnou za přijetí migrantů.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek