- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiPři izraelském raketovém útoku utrpěli při Tartusu zranění dva lidé, tvrdí Sýrie

Při izraelském raketovém útoku utrpěli při Tartusu zranění dva lidé, tvrdí Sýrie

Nejméně dva civilisté utrpěli zranění při dnešním izraelském raketovém útoku na vesnici jižně od syrského přístavu Tartús. Podle agentury Reuters to dnes uvedla syrská státní média s odvoláním na prohlášení syrské armády. Izraelská armáda jako vždy v těchto případech informaci nekomentovala.

Syrská tisková agentura SANA dnes uvedla, že Izraelci vypálili ze severní oblasti od hranic s Libanonem rakety na několik farem ve vesnici, která leží jižně od Tartúsu. Kromě materiálních škod utrpěli zranění dva lidé, včetně jedné ženy.

Šlo o první útok od 10. června, kdy bombardování na dva týdny vyřadilo z provozu mezinárodní letiště v Damašku. Mezinárodní média útok připisují Izraeli, který ale své vojenské operace v Sýrii obvykle nekomentuje, a neučinil tak ani dnes.

Interior view of the abandoned and bullet-scarred hospital in Quneitra, Syria. Quneitra was occupied by Israel for seven years beginning in 1967. Today, though decades have passed since the Israeli withdrawal, the town has been left in its destroyed state.

Izrael za poslední roky podnikl stovky raketových útoků proti cílům v Sýrii, k těmto operacím se však nehlásí. Přiznává ale, že útočí na základny milic napojených na Írán, jako je například libanonské militantní hnutí Hizballáh. Tato skupina bojuje v 11 let trvající válce v Sýrii na straně syrského prezidenta Bašára Asada. Íránskou přítomnost u svých hranic Izrael považuje za naprosto nepřijatelnou a kvůli ní považuje útoky na infrastrukturu a zbraně svého úhlavního nepřítele na syrském území za opodstatněné.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek