- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiČeskem se přehnaly silné bouře, bez elektřiny zůstaly tisíce domácností

Českem se přehnaly silné bouře, bez elektřiny zůstaly tisíce domácností

Území České republiky v pátek zasáhly silné bouře a přívalové deště. V jejich důsledku bylo v pátek večer v Královéhradeckém kraji bez elektřiny zhruba 5 000 domácností. V okolí Břeclavi padaly třícentimetrové kroupy a pro bouře musely v Brně přerušit hudební festival Beats for love.

První bouře se krátce po 13:00 přehnala přes okres Mladá Boleslav. Zůstaly po ní polámané větve, které dočasně zneprůchodnily železniční trať mezi Prahou a Turnovem.

Velmi silné bouře s kroupami a přívalovým deštěm se vyskytly odpoledne v okrese Benešov. Silné bouře se vytvářely i při městech Litomyšl, Ústí nad Orlicí a v Šumperku.

V Moravskoslezském kraji musely po bouřkách zasahovat místní hasičské složky, nejvíce v Českém Těšíně a Karviné, kde odstraňovaly spadané stromy. Ve Slezsku padaly dvoucentimetrové kroupy.

Weather forecasting and extreme conditions. A powerful storm forming late in the afternoon. Climate change photo composite.

Zhruba ve 20:00 postupovala silná bouře se znaky supercely přes Břeclavský okres při slovenských hranicích. Padaly tam třícentimetrové kroupy. Nárazový vítr dosahoval rychlosti 80 kilometrů v hodině, uvedl Český hydrometeorologický ústav (CHMÚ).

Výstraha před velmi silnými bouřemi platí v České republice do soboty 1:00.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek