- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiRusové „zničili“ celou ukrajinskou armádu. Ústy mluvčího

Rusové „zničili“ celou ukrajinskou armádu. Ústy mluvčího

Mluvčí ministerstva obrany generál Igor Konašenkov každý den, často i několikrát za 24 hodin, hovoří o úspěších ruské armády. Investigativní tým ruských novinářů Projekt prostudoval všech 196 jeho hlášení za více než čtyři měsíce od začátku války až do 26. června a našel hrubé i zábavné nesrovnalosti v číslech i geografii.

„Tiskový tajemník informuje opakovaně o dobytí týchž míst a vesnic a zmateně se ztrácí v číslech nepřátelských ztrát. Navíc, když jsme sečetli všechny údaje Konašenkova, vyšlo nám, že Rusko už zničilo více zařízení než Ukrajina měla, a to is přihlédnutím k západním dodávkám,“ píší autoři studie na svém portálu www.proekt.media.

VIDEO: Takto vystupuje Igor Konašenkov, podívejte se ho živě. V tomto případě 2. července 2022 hovoří o zničení poloviny bojové síly tří ukrajinských praporů.

Lži mluvčího ministerstva obrany podle nich nejlépe vystihuje jeho oblíbený výraz – „oblasti koncentrace živé síly a techniky“ ukrajinských jednotek. „Pokud sečtete všechna prohlášení Konašenkova, vyjde vám, že Rusko zničilo 39,8 tisíc takových shluků. Všechna ostatní vojenská prohlášení jsou však v rozporu s tímto údajem,“ konšatují investigativci.

Medium range self-propelled anti-aircraft missiles S-125 Neva ready to launch

Autoři studie shrnuli všechna čísla z Konašenkovových zpráv o zničené technice (tanky, dělostřelectvo, systémy protivzdušné obrany, stanice elektronického boje atd.) – a vyšlo jim, že Rusko celkem zničilo 9715 kusů techniky. To znamená, že jedna oblast koncentrace zařízení nesestává ani z jedné jednotky techniky (i když by jich mělo být více). Na 4 shluky připadá jen jeden kus.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek