- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyŽralok v egyptském letovisku Hurghada smrtelně zranil 68 letou Rakušanku

Žralok v egyptském letovisku Hurghada smrtelně zranil 68 letou Rakušanku

Žralok v egyptském přímořském resortu Hurghada napadl a smrtelně zranil ženu z Rakouska. Osmašedesátileté ženě se i se zraněními podařilo doplout zpět na břeh, cestou do nemocnice ale utrpěla infarkt. Informovala o tom agentura APA, podle níž páteční smrt rakouské občanky v Egyptě dnes potvrdilo rakouské ministerstvo zahraničí.

Žralok podle místních médií měřil zhruba dva metry, ženě ukousl ruku a nohu v zátoce jižně od Hurghady. Žena podle rakouského bulvárního deníku Kronen Zeitung plula v době napadení v oblasti vyhrazené pro plavce a ohraničené bójemi. Na nohou měla plavecké ploutve.

Útoku podle webu britského bulvárního deníku Daily Mail přihlíželo ze břehu množství turistů. Místní úřady pláž a okolní oblast po incidentu na tři dny uzavřely.

Žena podle rakouského ministerstva zahraničí pocházela z Tyrolska. Rakouské velvyslanectví v Egyptě je v kontaktu s její rodinou i místními úřady. APA s odvoláním na další média píše, že Rakušanka byla vdaná za Egypťana a žila nedaleko místa neštěstí.

Extreme close up of Great White Shark attack with blood

Agentura APA uvedla, že celosvětové statistiky za loňský rok evidují 73 případů napadení člověka žralokem. Devět lidí na následky zranění zemřelo. Nejvíce případů zaznamenali v USA a v Austrálii.

V Egyptě jsou případy napadení žralokem spíše výjimečné. V Rudém moři, u kterého letovisko Hurghada leží, žije více než 40 druhů žraloků; někteří z nich mohou způsobit smrtelná zranění. Například v říjnu 2020 připravil žralok u egyptského letoviska Šarm aš-Šajch o ruku dvanáctiletého ukrajinského turistu a egyptského průvodce o nohu. V roce 2018 zemřel v egyptském letovisku Marsá Alam český turista, kterého napadl žralok.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek