- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceProdej firem aneb jak rozšířit své portfolio?

Prodej firem aneb jak rozšířit své portfolio?

Pokud patříte mezi hrstku nadprůměrně úspěšných podnikatelů, kteří stojí v čele společností s několikamilionovými obraty, pak pravděpodobně přemýšlíte, kam vydělané peníze investovat. Je totiž nesmyslné je neustále shromažďovat na hromádce, kde je požírá inflace. Peníze se musí točit a koupě menší fungující společnosti je perfektní způsob jejich zhodnocení. Vyznačuje se totiž velmi nízkým rizikem.

Chcete firmu z oboru?

Prodej firem je pochopitelně realizován napříč všemi odvětvími národního hospodářství. Pochopitelně se naleznou obory, kde jsou koupě fungujících společností velmi běžné, a naopak v určitých odvětvích je to naprosto nepředstavitelné. Ať už se ale rozhodnete pro koupi jakékoliv firmy, měli byste svůj zájem založit na reálných a tvrdých datech. Pokud zůstáváte v oboru své činnosti, pak budete velmi pravděpodobně kupovat menší konkurenční společnost, která by vás mohla ohrozit.

Expandujete mimo obor?

Firmy na prodej jsou velmi populární hlavně v rychle rostoucích oborech, kde působí dynamicky se rozvíjející společnosti. Rozhodnete-li se do takové firmy investovat, pak byste neměli zapomenout na podrobnou analýzu. Ideální bude obrátit se na specializovanou poradenskou společnost, která vyslechne vaše kritéria a na základě nich vám připraví vhodné firmy ke koupi. Tím pádem ušetříte obrovské množství času při jejich hledání.

Kde najít vhodnou firmu?

Prodej aktivních firem samozřejmě není možné realizovat na běžných internetových portálech, protože na nich se nepohybují potenciální kupující. V tomto případě je třeba zabrousit na specializované stránky, kde se nachází aktivní firmy na prodej. Zkušení obchodní poradci vezmou v úvahu vaši strategii, vizi a také omezení a připraví vám na míru strategii k naplnění vytyčeného cíle, která může spočívat právě v pořízení části nebo celé konkurenční společnosti.

Prodej zavedené firmy, respektive její koupě je skvělým způsobem investice vydělaných finančních prostředků. Kromě toho diverzifikujete své portfolio, takže značně snižujete riziko ztráty peněz.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek