- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníPůvodní starou chatku byste nenašli. Nechali si ji předělat na rodinný dům...

Původní starou chatku byste nenašli. Nechali si ji předělat na rodinný dům s krásnou zahradou a jezírkem

Na kraji malebného Prokopského údolí jihozápadně od centra Prahy stála malá útulná chatka z poloviny 70. let. Majitelé ji používali celoročně k bydlení, nejen na víkendy či volné dny. Byla už však starší a výsledek jedné prudké letní bouře přinutil domácí uvažovat o rekonstrukci. Svůj domov svěřili do rukou architektům ze studia Prajaga.

Architekt Martin Poldauf navrhl investorům radikální přeměnu chatky, která se už nedá nazvat jen rekonstrukcí, ale celkovou přestavbou. Nakonec z původního objektu zůstala pouze část obvodových stěn a komín. Jelikož chatka stála v nádherném prostředí na okraji přírodní rezervace, důležitým momentem proměny se stala velkorozměrná prosklení, která nabízejí kouzelné výhledy a propojují interiér s terasou a venkovní zahradou.

Soukromí chrání dřevěný plot

Ze strany přístupové cesty je dvoupodlažní stavba uzavřena. Soukromí domácích chrání také vysoký plot ze stejného dřeva, jaké bylo použito na fasádu. Parkovací stání a chodník před vstupem do domu jsou prakticky vydlážděny šedou dlažbou.

Young woman relaxing and drinking cup of coffee or tea using laptop computer in the bedroom.

Krbová kamna jako centrum dispozice

Když nahlédneme dovnitř, ocitneme se v zádveří se šatníkem a hygienickým zázemím. Po levé straně následuje schodiště a nakonec vejdeme do otevřené denní zóny s obývacím pokojem, kuchyní a jídelní částí. Srdcem domu jsou krbová kamna, kolem kterých je uspořádána celá dispozice.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek